Uživatelé

Proč jsem opustil norníka …

Když to vezmu úplně od začátku, byl jsem víceméně „u toho“ když norník v polovině roku 2005 vznikal – a to v reakci na cenzuru diskusí na EOL, kterému se „realistické“ negativní recenze na inzerující slečny jaksi nehodily do krámu. Inu, admin rozjel samostatné a nezávislé diskusní fórum, které se postupem času stalo důležitým zdrojem informací o slečnách … Díky norníkovi jsem „objevil“ mnohé prima slečny, mnohým „chucpe“ slečnám jsem se naopak díky norníkovi vyhnul, a často jsem se na norníkovi i dobře pobavil.Proč se tedy 22. registrovaný nick (25. dle počtu příspěvků) rozhodne přestat do tak dlouho navštěvované diskuse přispívat, a přesune se na nově založený konkurenční web? Když se provalilo že EOL norníka skutečně koupil, začal jsem si klást otázku proč – nikoliv proč se admin rozhodl norníka prodat (důvod by mne sice také zajímal, ale na tomto místě je to irelevantní), ale s jakým záměrem EOL norníka koupil. Žádná rozumná firma nekupuje nic jen tak, bez jasné představy jak na tom dále přímo či nepřímo vydělat – a právě otázka „přínosů“ norníka pro EOL je pro mne klíčová. Nabízím dvě spekulativní varianty vysvětlení – jednu víceméně standardní, druhou poněkud paranoidní.

Záměrně si odpustím nejapné narážky na osobu Andreje či další vlastníky EOL, Ukrajince, pastevce apod. Cílem je pokud možno racionální analýza a vysvětlení důvodů mého postupného opuštění norníka …

Neparanoidní verze

Relativně triviální vysvětlení zní že EOL se jednoduše snaží upevnit své – už dnes víceméně monopolní – postavení na trhu, tj. omezit inzerci konkurence a naopak získat zajímavé inzertní pozice pro svou potřebu. Jistě – jedná se o relativně standardní tržní chování, protože monopolní postavení firmě umožňuje diktovat si ceny víceméně dle své libovůle. Otázka je zda se tyto cíle shodují s našimi zájmy, tj. se zájmy nás „norníků.“

Troufám si tvrdit že nikoliv, protože možnost diktátu cen většinou znamená jejich zvýšení, což ale ve svém důsledku znamená zvýšení cen i pro nás. Možná si říkáte že stovka navíc vás přeci nezabije, ale ono může být hůř – slečny které berou jen minimum norníků či které pracují jen příležitostně (a tudíž jsou většinou čerstvé a milé) to jistě zasáhne výrazněji než slečny které jedou systémem 24/7 na kvantitu. Tudíž je možné že některé „příležitostné“ ťapky svou činnost ukončí, a nám tak zbydou právě jen ty „zlatokopky“ :-( Důsledkem je „zůžení trhu“ tj. snížení počtu aktivních slečen, a tudíž i snížení konkurence a tedy i kvality.

Nemilá představa, co říkáte?

Další otázkou je co se stane až ťapky zjistí že EOL vlastní norníka, a začnou se dožadovat zásahů z pozice zákaznic – přeci jenom právě to byl důvod exodu z EOL v roce 2005, takže nelze vyloučit že postupem času budou za patřičný obnos mazány negativní recenze i na norníkovi, případně budou tolerovány recenze neopodstatněně pozitivní (self proma, proma, …), atd. Ano, je pravda že v tuto chvíli se to (pokud vím) neděje a admin tvrdí že se to ani dít nebude, ale admin tam nebude věčně, …

Jsem sice založením flegmatik, a jsem schopen chápat že různé strany (norníci, EOL, svlečny, …) mají různé motivy a cíle, ale co mne skutečně vytáčí je když si někdo myslí že mne utáhne na vařené nudli a jedná se mnou jako s nesvéprávným idiotem. A bohužel při čtení „EOL vlákna“ na norníku jsem tento pocit bohužel nejednou měl – následující cyklus opakoval několikrát

EOL: my s vámi chceme jednat otevřeně, ptejte se nás na cokoliv

norníci: jak je to s cenami inzerce / tlakem na slečny / jasnými pravidly při zadávání inzerce / … ?

EOL: je to tak a tak

norníci: není, dle našich informací je to tak a tak – proč nás taháte za nos?

EOL: nebudete tu vysvětlovat naši firemní / cenovou politiku, nikomu do ní nic není

norníci: tak proč říkáte že jednáte otevřeně?

EOL: ale my s vámi chceme jednat otevřeně, ptejte se nás na cokoliv (a opět od začátku)

Čili mám-li to shrnout – chodím sice na priváty a souložím s děvčaty za peníze (platím já jim, aby bylo jasno), a z pohledu majoritní části společnosti jsem tedy nejspíše morálně zkažený a zhýralý, ale nejsem blbec a jsou věci na kterých se prostě podílet nehodlám. A patří mezi ně i upevňování monopolní pozice EOL.

Paranoidní verze

V předchozí části jsem naznačil možnost mazání nepříznivých recenzí na slečny a tolerování pozitivních „promo“ recenzí. Skutečně paranoidní osoba si ale jistě uvědomí že diskusní fórum skrývá mnoho zajímavých dat. Zaprvé je u každého příspěvku zaznamenána také IP adresa (standardně dostupná jen adminům a moderátorům, případně šimpanzům s přístupem k databázi), což mohou být velice zajímavá data – nenechte se zmást Hollywoodskými spatlaninami ve kterých agent FBI z IP adresy 23.75.345.200 během jedné vteřiny zjistí přesnou adresu uživatele (včetně patra a čísla bytu), ale přeci jen z ní lze zjistit mnoho zajímavých informací (využitelných např. marketingově, když už ne přímo k vydírání).

Dalším zajímavým zdrojem informací jsou pochopitelně SZ. Kdo alespoň jednou přes SZ zaslal důvěrné informace (kontakt na amatérku, své telefonní číslo, neveřejné informace o některé slečně z privátu, apod.) ať zvedne ruku – stačí pomyslně, stejně vás nevidím. No, není nás málo … a teď si vemte že provozovatel norníka (lépe řečeno člověk který má přístup k databázi a / nebo k zálohám) si může přečíst jakoukoliv zprávu kterou jste kdy poslali nebo kterou jste kdy dostali. Málo platné že jste je honem smazali – pokud má zálohy (a pokud vím tak hosting forpsi pravidelně zálohuje), lze se k nim s trochou snahy dostat.

Podotýkám že nemám informace že by se toto aktuálně dělo a admin i EOL se na norníkovi zaklínají že se to ani dít nebude, nicméně jak praví klasik „To že nejste paranoidní ještě neznamená to že po vás nikdo nejde.“

Závěr

Rozhodnují je pochopitelně jen a jen na vás – můžete si říct že plácám fantasmagorie, nebo můžete být přesvědčeni že skutečnost je ještě daleko horší než mnou nastíněná paranoidní verze.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 3.4/5 (5 votes cast)
Proč jsem opustil norníka ..., 3.4 out of 5 based on 5 ratings

3 Odpovědi na Proč jsem opustil norníka …

 • quack píše:

  Díky za články – začínají fungovat – stávám se paranoikem – zejména když si přečtu jak to probíhalo (Pod pokličkou aneb …)
  EOL a Agamu jsem vždy bral jako slušný zdroj informací (kontaktů). Občas jsem slyšel (spíš četl) nadávání na ceny, ale kdo by nechtěl aby vše bylo levnější. Toto už není sranda.

  Na norníku začíná probíhat ověřený scénář – jen se to teď jmenuje „moderování“.
  Zatím se nesmí zmiňovat kurtizány, za chvíli to bude annonce a další cizí zdroje a končí to, cituji „na nátlak inzerujících slečen omezením konference“.
  Problémem nejsou jen negativní recenze (na ty co dobře platěj), ale i moc pozitivních (na ty co platěj málo) a taky že se nemluví o těch co do toho cpou nejvíc. A řešení – co třeba 100 příspěvků ve vláknu (na disk se to už nevejde, linka je pomalá …)

 • martin pečený píše:

  Norník je pochybný server co jen pár lidí si hrají na kritiky a urážejí ,jsou tam vlastně jen rýpalové ,co obráží bordely a pak o tom nechutně píšou a libují si, jelikož je to anonymně. Prostě kolektiv omezených vypatlaných hlav.

 • Pingback: Proč vznikl náš server |

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Komentáře
Přidáno: