Uživatelé

Manželka, milenka, děvka.

Už to slyším… dobrá, dobrá, jste ženatí, šťastní a spokojení. Nebojte se, nikdo Vám za to nic nedá a já to na Vás neprásknu. Je ovšem zvláštní, že z hovorů v restauracích jakékoliv cenové skupiny nižádnou spokojenost odposlechnout nelze. Ale o tom tento článek nebude. Dnes bych chtěl porovnat výhody (a nevýhody) stavu manželského, mileneckého a smluvního.

Nejprve manželství.

Pominu zde milionářské paničky. To je kapitola sama pro sebe. Měsíční údržba v ceně středně velké nemovitosti na okraji Prahy, auto o rozměrech menšího tanku (platí rovněž pro typ: jsem-matka-a-vezu-děti-v-bezpečí), oblečení, které Versace šil vlastnoručně. O těch řeč nebude. Ty se nevyplatí ani závidět.

Tedy, máte doma ženu, která je vždy k dispozici. Jak léta plynou, tak bohužel je k dispozici. V některých případech k dispozici i není. Bolení hlavy, menstruace (14 dnů v měsíci), nálada, neumyté nádobí atp. Naštěstí to ve většině případů vadí jen těm, kteří se nerealizují (bojí se realizovat) jinde. Manželka uvaří (někdy), uklidí (téměř vždy), vypere (pračka), vyžehlí. To vše za maličkost. Za výplatu. Svojí i Vaší. Těm šťastnějším se někdy zdaří utajit část příjmu. Nesmíme také pominout, že se stará o děti. Nebojte, v 50% případů nejsou Vaše (to není pomluva, to je statistika) a Vy se to dozvíte až když dítko potřebuje tranfůzi, játra nebo ledvinu. Je zvláštní, jakou lékaři v takovém případě projevují péči o blaho matky a věc se snaží před manželem utajit v dojemné shodě s naším právním systémem.

K manželce většinou patří tchýně. Nesmíte jí titulovat jak si zaslouží ale musíte jí říkat „maminko“. Takto jste naposled oslovovali svojí matku, když Vám bylo dvanáct. To, na co by manželka sama přišla po letech, tchýně odhadne jediným pohledem a pro sebe si to nenechá, na to vezměte jed! Dokud jezdí manželka za maminkou, dá se to vydržet. Naopak je to, nemáte-li dům, kde se lze ztratit, na vraždu a to tak, že hromadnou.

Nemohu zde nevzpomenout na jednu z Němcových soudniček: „Šťastná manželství jsou si podobná jako vejce vejci, ale něšťastná jsou každé jiné a svým způsobem zvláštní“. Je tomu tak. Dnes se rozvádí každé druhé manželství. Většinou proto, že si oba dva vzali do postele někoho jiného a provalilo se to jen u jednoho z partnerů. Není výjimkou ani nepřekonatelný odpor. Dostavuje se po několika měsících až třiceti letech. Čím podnikavější manžel, tím chudší odchází od soudu. Je dokonce popsán případ ředitele středně velké firmy, který se rozvedl kvůli svojí sekretářce. Ta sama měla dvě děti a on je osvojil. Tím nezrušitelným způsobem. Za dva roky byl další rozvod a jeho bývalá sekretářka, nyní zajištěná panička si po rozvodu vzala svého bývalého manžela. Dotyčný ředitel jim nyní platí alimenty na jejich dvě vlastní děti. Ani se mi to nechce komentovat.

Lze ovšem říci, že šťastné manželství existuje. Je přímo závislé na toleranci a dohodě obou partnerů a vyžaduje (zejména od partnerky) míru inteligence větší, než je u žen obvyklé. Venkovská slepice s IQ Paroubkova voliče schopná dohody není, natož tolerance. Ti, kdo mají manželství naplněné porozuměním a tolerancí a ti, kteří nemají, většinou ve volném čase zaparkují jinde. Tedy:

Milenka.

Milenka Vám dá to, co v manželství nemáte. Je k Vám milá, příjemná, nechodí před Vámi v natáčkách ani v teplákách. Můžete si jí stěžovat na manželku, na děti, na tchýni, na tchána, na práci (jak dlouho si myslíte, že to ta ženská vydrží). Sex máte kdy si vzpomenete, případně, kdy si vzpomene ona (to nemusí vždy být výhoda). Chodíte s ní do kina, do divadla, na výstavy na procházku, za jejími přáteli, do muzeí. Vy jí kupujete dárky, ona Vám pitomosti. Vy vyprávíte a ona nábožně poslouchá. Nebo tak alespoň dokáže vypadat.

Má to háček. Chce to čas, peníze, umět lhát a pevné zásady. Dobře lhát a velmi pevné zásady.

S časem bývá problém nejmenší. Zvlášť ti, kteří hodně cestují nebo mají práci, ve které se nějaký ten den ztratí. S penězi je to horší. Dopustím-li se odhadu, lze říci, že milenka stojí zhruba polovinu toho, co manželka. Kupodivu, s klesajícím věkem milenky se náklady snižují. Ještě se to nenaučila.

Lhaní, to je jiná. Pokud máte tolerantní manžeství, nebezpečí se snižuje. Přesto nepodlehněte touze otevřeně s manželkou rozprávět o Vašich milenkách a jejich milencích. Dříve či později to bude použito proti Vám. Dobrá lež vyžaduje paměť jako slon. Průběžné lhaní vás staví na úroveň hlavního počítače NASA. Nejlepší bývá vytvořit legendu s několika variantami a těch se pak držet a odmítat se při manželských hádkách vracet v čase.

Proč pevné zásady? Věc je jednoduchá. Jen malé procento žen se nechce stát manželkou a vy jste první na ráně. Ten nátlak bývá zprvu nenápadný, později až brutální. osobně se domnívám, že hraniční čas pro použití milenky jsou dva roky.

Ne každý výše popsané zvládá, ať už finančně nebo mentálně, a pokud už ano tak ne dlouhodobě. Tak co zbývá dalšího? Jak jednoduché milý Watsone! Přece:

Děvka.

Děvku si vyberete a když se Vám nelíbí vyberete si jinou a mnohdy jsou rády obě. U děvky víte, za co platíte a manželský ani milenecký sex se stím hukotem u děvky nedá srovnat (samozřejmě, pokud najdete tu správnou, což může trvat i 7 -10 kousků). Máte-li úchylku, děvce nepřipadá divná a ráda si za ní nechá připlatit a někdy ani to ne. Od děvky odejdete kdy chcete a vrátíte se k ní, uznáte-li za vhodné. Nepodiví se, když se vrátíte ani když se nevrátíte. Odpadají dárky, večeře obědy výstavy, nedostatek času. Potřebujete-li doprovod do společnosti, lepší než luxusní děvku nenajdete. Bude krásná, sexy, milá, přívětivá, bude mít oči jen pro Vás a kamarádi si marně budou slintat  na kravatu. Citová angažovanost nehrozí. Snad jedině láska děvky. K penězům. Pořád ještě ale vyjde levněji než milenka.

Závěrem: Pokud už tedy chcete děti, nezbývá, než manželství. Pokud chcete milenku, vykašlete se na to a jděte za děvkou. Říkat jí můžete co chcete, ráda Vás vyslechne. Nezabere Vám tolik času jako milenka a peníze do ní investované budou srovnatelné, ne-li menší. Pro staré mládence jasná volba (každá milenka se může ztrhat, aby starého mládence dohnala k oltáři). Máte-li manželku a milenku a začnete-li chodit za profiholkami, zjistíte, že milenka vadí. U děvky můžete vše, co jinde ne a nepotřebujete přemýšlet, jestli je to správné.

Prostě a jednoduše… zkuste a uvidíte sami.

Yanek

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.0/5 (4 votes cast)
Manželka, milenka, děvka., 4.0 out of 5 based on 4 ratings

8 Odpovědi na Manželka, milenka, děvka.

 • norman píše:

  Jen pár poznámek k manželství od programově žijícího singla.
  Chápu že ne každý chlap má od mala takové stěstí jako já (hodně ženských v rodině), aby je mohl poznávat postupně a bez emocí. Nicméně díky tomu můžu zodpovědně prohlásit, že po těch letech na mě žádná předstíraná submisivita, neznalost, cudnost, výčitky, prosby, pohledy ani pláč nepůsobí.
  Mám díky svým bohatým zkušennostem doslova rentgen na všechny jejich finty a za celý svůj život sem poznal jen dvě ženský, který bych si do něj pustil. Jednu si vzal můj spolužák, což byla taky jediná svatba (a že už sem jich viděl), na který sem záviděl ženichovi. Prostě taková kombinace chytrý, pracovitý, hodný, skromný a přitom velice hezký ženský, to je vážně rarita.
  Takže, sice existujou ale čekat že si vybere zrovna vás je nesmysl.
  Když už ty děti teda mermomocí chcete, tak si nejdřív sami sebe představte třeba v situaci mého souseda. V práci od rána do noci, hypotéka na krku, doma dva tupý, znuděný parchanty a jako bonus ženskou, kterou by na prívátě měl maximálně za pětikilo (pokud by se tam vůbec uživila). Třešničkou na dortu rodinný pohody je pak samozřejmě nedělní oběd, který jim ta hospodyňka přiveze vlastním autem (platil taky on). Pro každýho jednu polyesterovou misku nudlí od číňanů. Tedy, ne že bych byl zrovna Jamie Oliver, ale to už si sám uvařím líp a auto při tom ani nezahřeju.
  Každopádně když si představím sebe v jeho situaci, vydím jen dvě možnosti. Alkoholik nebo vrah. Ani jedna mi za to nestojí. Naštěstí ale existují alternativy.
  Pokud nejste jedináček, pak jistě má děti někdo z vašich sourozenců, a takový movitý strýc se rozhodně šikne. Vás to finančně ani časově nijak nepoznamená, zato zkušennost s dětmi na hlídání, výlety a doučování, je k nezaplacení. Tahle angažovanost vás navíc vtáhne do všech rodinných trablů, ve kterých ani vaše část famílie nebude bez viny, a ste vyléčení nadobro.
  Čili, máte práci, dokážete se realizovat jak profesně tak soukromě, ale chybí tomu ženská. Manželka, nebo milenka (až na shora uvedené vyjímky) nepřichází v úvahu. Zbývá skutečně pouze děvka a překonat v sobě ten odpor k ní zajít. Když to uděláte, přenesete se pře počáteční nervozitu a přešlapy, zjistíte že se dá narazit i na úžasný holky, který na vás ale přitom nenavalí všechny ty nechtěný offsety jako návštěvy pokleslých muzikálů, turistických letovisek, IKEA, přesuny nábytku a společná budoucnost v tomhle duchu. Navíc s dětmi.

 • Der Wille píše:

  Já jen dodám, že děvky ještě nabízí jedinečnou možnost chytit nějakou pohlavní chorobu ať už smrtelnou nebo pouze vedoucí k debilitě, takže jsou schopny efektivně zkrátit naše utrpení na zemi.

  Velice mě taky vzrušuje představa, když různymi údy zajíždím do děvky a představuju si tlustého, starého plesnivého němce, kterej se do ní vystríkal přede mnou. Ať žijou děvky!!!

 • Yanek píše:

  Copak, kámo? Už Ti to nestojí tak zkoušíš znechutit ostatní?

 • lucky píše:

  Existuje ještě jedna kategorie – erotická kamarádka. I když se tvrdí, že kamarádství s opačným pohlavím neexistuje, není to pravda. Není ale příliš časté.
  E.k. si nepřisvojí váš život a peníze jako manželka, ani peníze jako milenka a děvka. E.k. se liší od milenky tím, že jde o bezúdržbový model.
  Tento vztah je možný na základě oboustranné otevřenosti, sympatie a vstřícnosti. Oba si žijete svůj život a občas se vídáte. Finanční nároky – dárek k narozeninám a Vánocům (vzájemně), občas pozvání na večeři. Vše další je jen na vás. Mám jednu, s níž se vídám pravidelněji, a dvě občasné.
  Zatím jsem na lepší variantu nepřišel.
  A na závěr moudro: „Svobodní muži znají ženy lépe než ženatí, protože jinak by byli taky ženatí.“

 • Yanek píše:

  Já tomu říkám „kamarádka přes postel“. Je to ovšem jev statisticky nevýznamný a ne každý tento typ vztahu ustojí.

 • Robert Junga píše:

  Erotická kamarádka existovala za normalizace.
  Dnes všechny ženy chtějí peníze nebo ředitelské funkce..
  R.J.

 • honzek píše:

  Vsechny nanestesti ne – me kamaradky. ;)

 • Polík píše:

  Já mám jednu e. kamarádku už 15 let. Jí se to líbí, ale mne to už omrzelo. Jsem si její náklonností hodně jistý a to je nuda, chce to změnu.
  Scházeli jsme se vždy na poloviční cestě k sobě. Jsme od sebe asi 200 km.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Komentáře
Přidáno: