Uživatelé

Tajnosnubní

Článek je dílem jednoho z nás, jenž nechtěl být jmenován. Je proto zveřejněn pod mým jménem.

Yanek.

—————–

Asi by se o mně dalo říci, že jsem seznamkovým harcovníkem, někdo by možná řekl seznamkovým profesionálem. Může se to zdát divné, jenže jsou situace a potíže, kdy seznámení tímto způsobem připadá jako jediná možná volba. A navíc mne k tomu vedlo zjištění, že se to povedlo mnohým mým známým. Je to ale relativně složité a náročné.

Na první seznamovací inzerát jsem odpovídal někdy na přelomu roku 95/96. Seznamka, na které jsem začal, tehdy fungovala na „Biziho chatu“ a byla to jednoduchá aplikace pravděpodobně na některém vysokoškolském serveru, už nevím. Situace byla tehdy jiná. Internet mělo minimum lidí, všichni pracovali buď ve státní správě, něco studovali, nebo pracovali u nějaké soukromé firmy. „Biziho seznamka“ šla bez problémů prohlížet UNIXovým webovým  browserem, který se nazýval „Lynx“. Ten ovšem nepodporoval obrázky ale tehdejší weby byly textové a nevadilo to. Tehdy jsem platil za odborníka jen proto, že jsem byl schopen nakonfigurovat Netscape. Windows ve verzi 3.1 totiž nativně nepodporovaly TCP/IP protokol a museli jste bojovat s prográmkem „Trumpet winsock“ nebo jak se to jmenovalo. Dokonce i neexistence mobilních telefonů měla pro tento konkrétní případ své výhody S vybranými subjekty jste si mnohem déle dopisovali. Zaslání fotky mailem nebo mms bylo prakticky nemožné.

         Dnes je na nejrůznějších seznamkách asi milionkrát více lidí než bylo tenkrát ale pravděpodobnost seznámení zůstává prakticky stejná, tedy nízká. Závisí na jedné základní věci a to sice kdo jste, jaký jste a co máte za problém. Jste-li vyrovnaný, úspěšný a sebevědomý, pravděpodobně hledáte na seznamce nějaký románek, sexuální úlet, nebo to děláte proto, že nemáte nic jiného na práci. Pokud máte se seznámením problémy v běžném životě, ať už je to cokoli, budete je mít i při pohybu na seznamce.

A zde se dostáváme k jádru pudla. Ze strany lovených objektů je to skoro stejné a vody, ve kterých lovíte jsou velmi kalné. Volba seznamovací strategie je relativně široká. V poslední době ztrácí téměř smysl se pokoušet na inzeráty odpovídat a mnohem progresivnější se jeví inzerovat sám. Pokud na tento způsob přistoupíte, je si nutno uvědomit několik věcí:

 • Formulace inzerátu souvisí s okruhem žen, které Vám odpoví. Podáte-li něco běžného, jako „Jsem čtyřicetiletý  muž a hledám milou ženu“, prakticky nikdo Vám neodpoví. Napíšete-li do inzerátu nějakou připitomělou básničku a romantické hovadiny, není problém získat desítky odpovědí. Inteligence odpovídajících děvčat se však v tomto případě odvíjí od stupidity hovadin a blábolů, které do inzerátu napíšete. Odpověď typu „Ahoj, jsem třycetyletá svobodomislná dývka, s Prahi a jsem jsy ufařila Kávu“ Vás pravděpodobně moc nepotěší. Přeženete-li naopak intelektuální stránku inzerátu a umístíte do něj například odkazy do germánské mytologie, odpoví Vám maximálně nějaká Brunhilda, což bývá zpravidla šílená vyznavačka esoteriky. Chce to prostě psát s rozmyslem a vyvážit znění podávaného inzerátu. I tak je situace relativně komplikovaná a většina odpovědí je v zásadě na nic.
 • Rozsáhlá skupina odpovídajících subjektů se právě teď s někým rozešla a hledá někoho, komu se může vybrečet na rameni. Znám to ze své zkušenosti, k ničemu to není a nemá smysl se pokoušet s někým takovým navazovat nějaké kontakty, nebo nedej bůh se zamilovávat. Ona se seznámit nechce, hledá jenom posluchače.
 • Další kategorií, která tvoří drtivou většinu odpovídajících, jsou seznamkoví profesionálové. Ti se pohybují na seznamce dlouhou dobu, byť jsou tam třeba určité přestávky, někdy to bývají i roky. Mají většinou nějaký problém. Může to být třeba to, že žijí dlouho sami, zvykli si na to a teď se bojí se změn. Nebo se jim v minulosti něco ošklivého stalo a mají strach. Občas to bývají dost překvapivé věci. Potkal jsem holku (mimochodem za to asi docela stála), kterou bývalý manžel bil a měla strach, že se jí to bude dít znovu. Nebo to bývá nějaký komplex a nejistota. Do téhle skupiny patřím taky. Od dětství zadrhávám v řeči, ve 29 letech jsem si vzal první holku, se kterou jsem spal. Za okolností, které jsem nepochopil jsme rozvedli a já si na to konto vypěstoval lehké depresivně úzkostné potíže, se kterými se sice dá žít, ale při seznamování to docela  vadí. Do skupiny seznamkových profesionálů patří i sexuální lovkyně. Všeobecně se tvrdí, že ženy potřebují k životu sex mnohem méně než muži. Některé skutečně ano. Ale některé na seznamce sex shánějí. Takové bývají vdané, nebo neprůstřelně zabarikádované na pozicích nějaké životní nehody. Bývá to zadarmo, nebo řekněme za večeři. Bývají nepohledné a mívají občas špatné svědomí a to může být pro sex překážka. Zvlášť, když máte to špatné svědomí také!
 • Dále je tu skupina holek, která má na partnera nějaké nerealistické požadavky. Jistě, úplně nejběžněji hledají sponzora, ale občas to bývá až legrační. Viz následující rozhovor na 1. schůzce:
  • „Ahoj, já jsem Mário.“
  • „Ahoj, já jsem Dana. Prosím Tě, zajímá Tě národopis?“
  • „Národopis? To jako skanzeny? Promiň, skanzeny mě opravdu neoslovují.“
  • „Tak to nevadí, těšilo mě. Ahoj!“

Ukázalo se, že zmíněná Dana, je kolegyní mého bratra. Mohl jsem tedy sledovat, jak jí lovení toho národopisného partnera šlo. Já se s ní potkal někdy v roce 1998 a vdala se v roce 2008, trvalo to tedy skoro deset let. Prý byla profesionálka, až do té míry, že měla pořadač a tam měla kartičky potenciálních partnerů. Kdo chce ať věří. Ale prý nakonec z těch skanzenů slevila a byla ochotná se znovu setkat i se mnou. To už jsem ale neměl pro změnu zájem já. Jenom nevím, jestli vyvoleného potkala na seznamce nebo mimo ní.

Nyní je třeba zmínit bod, který je důležitý pro nás bázlivce. Nevyjasněná a většinou dost ukrutná sexuální minulost. Kolikrát už tohle dělala, že? Také výzva k odložení kondomu docela povzbudí. Ona je přece zdravá! Jednou v takovém případě ta sexuální minulost částečně vyplavala. Až se mi z toho zatočila hlava. Měla ten rok minimálně 5-6 partnerů. Byl jsem tedy rád, že jsem výzvám k odložení ochrany odolal. I když je fakt, že mi tato epizoda svého času umožnila návštěvu Angely. Jenže postupem času se zvyšovaly i moje obavy a tím, kdo je zabarikádovaný na pozicích obav a strachu jsem já. Sex přes seznamku moc bezpečný prostě není. S tím úzce souvisí i otázka, jestli to vlastně stojí za to. Když při plném vniknutí zpozorujete partnerčiny křečáky, bochánky tuku zezadu stehen, je to opravdu zajímavý zážitek. Obzvláště erotickým motivem jsou falešné zuby. Na(ne)štěstí měly právě velení hormony, takže se nakonec dílo zdařilo.

Další odpovědi mohou vypovídat i o tom, že autorka má nějaký opravdu vážný problém. Co si myslet o někom, kdo Vám vykládá, že má odposlech v mobilu? Že ji z protějšího kopce sledují dalekohledem a že ji mrzí, že „mě taky poslali“. Jsem sice magor, ale na tohle jsem neměl. Pak tu jsou chronické lhářky, které vykládají Ezopovy bajky o dětech s leukémií, o jachtě na Mallorce a takové věci. Nebo vás potenciální partnerka krmí problémy s anorexií, kterou provozuje zřejmě jako koníčka.

Nejslibnější jsou seznamkoví nováčci, kteří žijí nějakou dobu osaměle a rozhodnou se to zkusit přes inzerát. Takových je ale relativně hodně málo. V poslední době podání inzerátu končí tím, že mám mail nebo mobil plný odpovědí od holek, se kterými jsem komunikoval už v nějakém předchozím kole.

Pak je tu skupina žen, které by  se seznámit sice chtěly, ale mají dvě a více dětí a na schůzky s potenciálním partnerem prostě nemají čas. Bezdětné dámy přes třicet let zase podléhají překotné touze „hnízdit“ a čekají, že z potenciálního vztahu hodně rychle něco bude a při prvním pocitu problému, okamžitě dostáváte košem. Berou to prostě příliš osudově. Ale přesto se občas někdo kdo není úplně ztracený vyskytne.

Dobře tedy. Jsme v situaci, že přišla odpověď od někoho, koho neznáte, kdo nedělá přehnané pravopisné chyby, nebydlí v Austrálii. Teď přichází ke slovu další komunikace. Bod jedna: výměna fotek pomoci mailu nebo MMS. Říkám tomu „fotková zabíjačka“. Pošlete-li někomu fotku, v nadpoloviční většině případů tím další komunikace končí, nebo zjistíte, že už se znáte. Člověk proste nevypadá jako Tom Cruise. Když dorazí fotka na oplátku, je to určitě dobrý začátek. Jak fotka co dorazila vypadá, není podle mého názoru tak podstatné. Osobní dojem bude stejně úplně jiný. Část seznamkových profesionálek posílá svojí fotku ve věku 16 let, nebo si nechá udělat fotografie v profesionálním ateliéru. Některé posílají fotku někoho úplně jiného, to je obzvláště vtipné. V takových případech jsou vyhlídky na další seznámení sporné. Já osobně mám pořízení profi fotek slíbené. Zatím jsem k tomu nepřistoupil.

Další komunikace. Ve většině případů se zjistí sociální rozdíly, rozdíly ve vzdělání, v chuti sportovat a další. Vám by to třeba nevadilo, ale můžete se vsadit, že jí to vadit bude. Čím déle si člověk se subjektem píše a čím více se před setkáním se děvčetem seznámíte, tím větší je šance, že osobní setkání nebude debakl.

Osobní setkání, ale ve většině případů debakl bývá. Jedná se ve většině případů o takové klasické „rande naslepo“. Pravděpodobnost, že si dva lidé padnou do oka je prostě nízká. Je tu určité procento případů, kdy se při prvním nebo snad druhé schůzce končí v posteli. Já primárně tohle nehledám, na stranu druhou ani neodmítám. Smysl hovořit o nějaké naději má, až po třetím čtvrtém rande. Přes tenhle bod jsem se nepřenesl už relativně dost dlouho. Ani nemusím přiznávat nějaké psychické problémy. Jak jsem již byl pravil před tím, většinu holek, co mi odpovídají znám už z minulých kol. Taky jim to moc nejde.

Na závěr je třeba říci, že největší lásku jsem našel úplně mimo seznamku. Může to vypadat, že tím popírám smysl mého snažení, ale to je jiná kapitola. V poslední době si říkám, jestli by nebylo na místě to vzdát a nechat to osudu.

Mario

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

6 Odpovědi na Tajnosnubní

 • Miky píše:

  Co je to za magora???
  Zajímalo by mě, kdo ty jeho píčoviny přečetl až do konce…

 • Yanek píše:

  Třeba já. Přečetl, shledal zajímavým, zredigoval a zveřejnil. Ten člověk nepochybně je zvláštní a má problém (se seznamováním), nicméně nám ukázal (alespoň pro mne) novou část světa, o které jsem vůbec nevěděl, nebo jsem o ní nepřemýšlel. Ostatně, každý z nás je svým způsobem cvok.

 • Wertzuine píše:

  co se týká těch seznamek, tak to je zcela individuální, já znám lidi, kteří si přes seznamky zařídili manželství

 • pravdapravda píše:

  Proč píčoviny. Sám jsem starým matadorem z Rande.cz (Nick je jinej-). Bávaly časy, kdy to šlo docela slušně. Doknce jsem s jednou letěl služebně až bůhvíkam. Pár výměn, pár telefonátů. První návštěva končící docela slušnou šukačkou.Ve dvě ráno rozhodnutí-letíme. Po cestě domů z D1 jsem u Student agency vymodlil přes mobil druhou letenku.Příležitostná stopařka se bavila. Naposledy jsem to dotáhl do vítězníého konce asi před 2 lety a napadlo mně to zase jednou zkusit. Samý krávy. Takže jsem stáhnul po třetí návštěvě jednu ťapinu z privátu na soukromý escort do hotelu a to vyhovuje. Je to osvědčené. Holka nic neodvádí,zjistí, že nic nehrozí a je hrozně milá a snaživá. Zbav ťapinu privátu a máš milenku jako bič. Já vím, tady se to rozmlouvalo. Chce to cvik a ustát se to dá. Dělám to tak už léta. Když najdu „perlu“ udělám si na ni svoji schránku. Jistě, nesmíte se do toho zázraku zamilovat. To ne. Mám za sebou ze starších dob a více věřte netřeba. Pamatuj – má ráda Tvé peníze!

 • pravdapravda píše:

  Proč píčoviny. Sám jsem starým matadorem z Rande.cz (Nick je jinej-). Bávaly časy, kdy to šlo docela slušně. Doknce jsem s jednou letěl služebně až bůhvíkam. Pár výměn, pár telefonátů. První návštěva končící docela slušnou šukačkou.Ve dvě ráno rozhodnutí-letíme. Po cestě domů z D1 jsem u Student agency vymodlil přes mobil druhou letenku.Příležitostná stopařka se bavila. Naposledy jsem to dotáhl do vítězníého konce asi před 2 lety a napadlo mně to zase jednou zkusit. Samý krávy. Takže jsem stáhnul po osvědčené metodě.Při třetí návštěvě jsem stáhl jednu ťapinu z privátu na soukromý escort do hotelu a to vyhovuje. Je to osvědčené. Holka nic neodvádí,zjistí, že nic nehrozí a je hrozně milá a snaživá. Nejsou odposlechy, pasáci. Vám to i s hotelem na 2 hodiny přijde stejně jako 2 hodiny na privátu. Pokud se znáte déle udělaljí holky i celou noc za 2 litry. I na dovču jsem takto jezdil za cestovní náklady. Nic do kapsičky kočka nechtěla. Zbav ťapinu privátu a máš milenku jako bič. Já vím, tady se to rozmlouvalo. Chce to cvik ale ustát se to dá. Dělám to tak už léta. Když najdu „perlu“ udělám si na ni svoji schránku. Jistě, nesmíte se do toho zázraku zamilovat. To ne. Mám to za sebou ze starších dob a více věřte netřeba. Pamatuj – na době kamarádství nezáleží, pořád má ráda Tvé peníze!

 • kavonek_45 píše:

  Tohle vůbec nejsou píčoviny. Mario má problém, který tady na férovku popsal. Prostě tak to je.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Komentáře
Přidáno: