Uživatelé

Idealismus nebo pokrytectví?

V záplavě iformačních zdrojů na internetu svým způsobem vynikají diskusní servery. To teď nepíši proto, že jeden z nich vlastním, ale proto, že mne zaujalo, jak snadno se na takovém serveru – není-li názorově vyhraněn nebo má-li více diskusních okruhů – vytvoří komunita v podstatě pro cokoliv. Až to někdy budí dojem, že to není samo sebou. některé komunity jako by vznikaly… na objednávku. Jedna taková mne takříkajíc chytla za srdce a o dojmy z ní, bych se s Vámi chtěl podělit.

Představte si, že máte názor… Ne, to ne! Představte si, že máte NÁZOR! A samozřejmě potřebujete světu tento názor sdělit. Ne snad fakt, na který jste někde narazili či snad nedejpánbu zjistili, ale čistokrevný vysokooktanový názor, o 162,35% lepší, delší a tlustší než všechny ostatní názory, které jste si kdy přečetli. Co si počít? I naleznete fórum, které zabývá předmětným okruhem názorů a začnete se vyprazdňovat. Rozumějte mi dobře, nemůžete se přihlásit na odborné fórum, protože sice máte NÁZOR, ale ne znalosti, takže musíte nalézt fórum, které je sdostatek obecné, aby o něho lidé se znalostmi neměli zájem, na druhé straně tam musí být podobně postižení jedinci jako vy a samozřejmě, naprosto neinformované auditorium. bez obecenstva, kterému lze masírovat mozek to není ono.  To je ovšem zároveň i kámen úrazu. Stejně postižení jedinci mají také NÁZOR! A někteří z nich navíc i přesvědčení! Ale pořád to není to nejhorší. Začíná se totiž stávat, že se tyto dlouhé, tlusté a výživné názory sdruží do jakýchsi tlup a nerady vidí, když se jim tam motá někdo politicky nekorektní. A nejhůř bývá, když politicky nekorektně předkládaná fakta nějak nepasují do toho hlavního a správného Názoru.

Na takové fórum jsem narazil a protože jsme na tématicky zaměřeném webu, vybral jsem si okruh, který se týká toho, čím se zabýváme zde a zkusil jsem se zapojit do diskuse. Samozřejmě, že nemám na mysli ksichtoknihu, tu bych nevydejchal a nějak na mne začíná být moc těch tlačítek „to se mi líbí“! Navíc se říká, že jsou dva druhy lidí. Jedni jsou na fejsbůku a druzí si přečetli pravidla používání. Zpět k tématu.

První okruh diskutérů se týkal swingru. Kdysi dávno bylo takové pořekadlo: „Představuje si to jak malý Moricek ajroplán“. Neinformovanost sousedící s naivitou. Připomělo mi to jak kdysi vyhulenej J.X. Doležal z Reflexu napsal článek o swingru. Tak nějak podobně ta komunita žila. Některé autentické výroky:

 • víš co si myslim? že ty „dobré amaterky“ nemají potřebu šukat s kdekym a jejich chlap si takovou kočičku pěkně ohlídá, takže týpek jako ty neměl šanci na ně narazit :-)
 • tak hlavní rozdíl bych viděla v tom,že ty co to dělaj zadarmo, si to můžou pořádně užít (sic!)
 • amatérka přece nemusí chtít peníze

Ti lidé se dokonce domnívali, že si musí předem zaslat fotografie, když už chtějí pořádat swingr! Pokusil jsem se tedy zorganizovat akci. Jediný výsledek byl, že 80% diskutérů okamžitě přešlo do ilegality, respektive zřídili si uzavřenou část a vstup do ní podmínili zasláním fotografie. Asi něco jako filatelisti, nebo si zakládali fotoalbum. Příznačné je, že iniciátorem té uzavřené části (zdechla po měsíci) a nápadem s fotografiemi byla dáma.

Občas lze narazit i na klub, který aspiruje na trvalejší hodnoty. Například mládí a krásu. Jeho členové pak halasně vytrubují do okolí, že přijmou do swingru klubu nové členy. Jen když budou také mladí a krásní. Klub po čase utuchne do zapomnění, protože audotorium, či jeho většina, se nepokládá za mladé a krásné a učastníky večírků posléze přestane bavit sex s těmi samými partnery na stejných večírcích, neb to začíná připomínat manželství ve třech (čtyřech, pěti…) a kurva je vyjde levněji a může být pokaždé jiná.

Nicméně samotná neinformovanost nebudiž náplní tohoto článku. K meritu dojdeme. Další zájmový okruh se týkal prostituce a placeného sexu. Zde se již nejednalo o naivitu, jednalo se spíše o bludy. Takové množství jich snad neobsahuje ani mozek schizofrenika. Dva příklady za všechny (nechci z toho tady dělat knihu citátů):

 • …tato informace by pro mě byla spíše zavádějící…pokud by na mě vyhrkla pětadvacetiletá slečna, že měla chlapů nepočitaně, tak bych se bál že je kurva…v opačném případě bych se bál prkna…
 • Jednou se mi povedlo úspěšně předstírat orgasmus.
 • Když se nebude prostituce stíhat, tak se za chvíli bude kurvit každá druhá.

Pravda, lze s úspěchem tvrdit, že mnozí účastníci této diskuse viděli nějaký pořad v televizi, zabývající se prostitucí, ale protože tyto pořady jsou kapitolou sama pro sebe, jsou takové i jejich názory. Podstatné je ovšem to, že většina účastníků té diskuse nejen že nedokáže (nechce) nazvat věci pravými jmény ale dokonce odmítne brát na vědomí fakta. Běžela diskuse o množství prostitutek a jejich rozložení v oblasti sociální a věkové. Vyzval jsem tedy k sečtení inzerátů zabývajících se placeným sexem na největších inzertních serverech, vydělení výsledku počtem těchto serverů, vynásobení číslem 0,6 pro přesah. Dále k přičtení zhruba téhož počtu prostitutek ze serverů zabývajících se tzv. amatérkami a zkontrolování výsledku například podle statistiky domu světla apod. To vše jen pro Prahu. Bylo mi řečeno, že to není oficiální statistika a tudíž výsledek není správný. Zkuste to také.  Je ovšem pravda, že občas naleznete i perlu, otázkou pak zůstává, zda měla být do příslušného… fóra hozena. Například:

 • …delší odloučení od žencký, vyústěné v rozchod po jeho návratu komentoval stručně: „Jsem si celou tu dobu řikal, jak budeme spolu a jak se na ní hrozně těšim a… pak jsem pochopil že se stejně těšim jenom na tu píču…“

To nad čím jsem opravdu užasl bylo fórum nazvané: „Poraďme mužům, jak uspokojit ženy“. Nemá cenu se zde rozepisovat, co tam bylo. Asi bych přetížil server. Trochu to připomínalo debaty v časopisu Vlasta v době, kdy ho četla moje matka. I můj gastrointestinální trakt s tím měl potíže. Bylo to k posrání.

Diskutéry na takových fórech lze rozdělit do dvou hlavních kategorií. Nemám teď na mysli ony kategorie jako je troll, nácek, flamer a další. Podstatné jsou dvě. Idealisté a pokrytci. Na první pohled je takřka nerozlišíte. Až při vedení důkazu se ukáže rozdíl.

 • Idealisté tvrdí, že věc se má tak a tak, protože tak je to správně. Dozvíme se tedy:
  • Že většina slečen inzeruje proto, že jsou k tomu donuceny. Důkaz? Přece by to tam nikdo nepsal dobrovolně.
  • Že nebýt nabídky, klienti by neměli zájem o prostitutky. Důkaz? Nikdo koho dotyčný zná nemá o prostitutky zájem.
 • Pokrytci říkají takřka to samé. Rozdíl je v tom, že pokrytci tomu co říkají nevěří a proto jsou v debatě mnohem úpornější až zuřivější, což na druhé straně sebekontrole zrovna neprospívá a lze je nachytat na ovoci, tedy na znalostech, které nelze sehnat jinak, než osobním průzkumem či velmi blízkým, až nezdravým, zájmem o věc.

Kupodivu jsou u idealistů méně časté tzv. svaté války. Vysvětluji si to tím, že jejich víra v dobrotu světa, prostitutky se zlatým srdcem, hodné policajty a Aštara Šerana je tak čistá, že ji nelze špinit o plebs. A samozřejmě také jejich obavou, že by to víra nevydržela. To pokrytci, to je jiná ráže. Tam se člověk i zasměje. Je například nutno tvrdit, že všechny prostitutky jsou pouliční šmudly, protože jinak nelze ospravedlnit represi, která je tolik potřebná abychom měli všichni pocit bezpečí a sucha. Kontroval jsem fotkami některých nej a jejich cenami a bylo mi vysvětleno, že rozvracím rodiny bo lžu a ti nebozí čtenáři onoho fóra to nevědí a ihned vyrazí shánět děvku. Namítl jsem, že přeci tvrdí, že ten malér s prostitucí je podle nich přece způsoben nabídkou a ne poptávkou a byl jsem obviněn z vytrhávání z kontextu. Samostatnou kapitolou pak byla debata o domácích genetických testech paternity, které je třeba zakázat, firmy které je vyrábějí zavřít (nejlépe i s jejich majiteli) a jakékoliv takové testy provádět jen po nařízení soudem, nebo radši vůbec ne. To číslo o které šlo, přesahovalo 40% neshodných výsledků.

A v tom okamžiku mi došlo, s kým mám tu čest. Strážci Tradičních Hodnot (dále jen STH). Nejhorší odnož levicového intelektuála. Ono vlastně jde o intelektuála z humanitním vzděláním a ten se v podstatě v jiném než levicovém provedení nevyskytuje. Různí ti politologové, kulturní anropologové, sociální ekologové, absolventi Romistiky (sic!), mediální komunikátoři (ano, to existuje) a podobná verbež. Právě tito lidé nejen, že mají názory. Jejich názory jsou tak dobré, že jsou vlastně univerzálně platná PRAVDA a jako takové jsou dobré pro všechny a je je třeba prosadit obecně ve smyslu vyššího blaha. Což jiní, kterým se tyto názory hodí, rádi zkusí. Represe je živná půda pro organizovaný zločin a korupci. Taky máte averzi k těm, co to s Vámi myslí dobře?

Podle pokrytců je třeba například:

 • Prostituci zakázat, protože vlastně stejně neexistuje a kdo nic špatného nedělá, tomu nic nehrozí.
 • Trestat klienty prostitutek za cokoliv se namane (ohrožování mravnosti, kuplířství – sám sobě kuplířem)
 • Trestat majitele inzertních serverů a to tak, že mezinárodně a plošně.
 • Trestat prostitutky za cokoliv, co zrovna koho napadne.

Určitě si všimnete, že toto jsou přesně ty názory, které stály za mezinárodní úmluvou o zamezení obchodu s lidmi a podle které dodnes není možné jakýmkoliv způsobem (zákonně, statisticky, zdravotně, sociálně) prostituci podchytit, bo dotyčná smlouva tvrdí, že prostituce neexistuje a odstoupení od této smlouvy „není na pořadu dne“. Komu to vyhovuje, je nasnadě. Prostitutci ve velkém zde kontrolují ruské gangy a ty by nemohly rejdit bez ochrany různých skupin v exekutivě a zákonodárství. Takovým klasickým případem je třeba skupina kolem A. Anastasova poté, co Rusové vykopali Bulhary a převzali nad ní kontrolu.

Ale zpátky na začátek. Užiteční idioti v internetových diskusích jsou jen na první pohled viditelná špička ledovce a jejich názory se hodí. To, že jsou odkoukané z televize vypovídá nejen o nich, ale i o té televizi. Ne náhodou se pak na tyto dementy nalepí různé existence, které se sice diskuse příliš nezůčastňují, ale jejich aktivita stoupne po infiltraci někoho, kdo se odmítá nechat uřvat. Metody jsou různé. Od (politické) korektnost, přes nálepkování oponentů (je to nácek) až po ohánění se holokaustem.

Až zas narazíte na nějaké takové fórum, tak si těch dvou kategorií všimněte, a nechte je na pokoji. Vyhrát se nedá.

                                                                               Yanek

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

7 Odpovědi na Idealismus nebo pokrytectví?

 • Hofmas píše:

  STH…krasna d-fensova zkratka:)

 • Bella píše:

  ID YANEK neumí napsat souvislý strukturovaný text na 3 stránky, plete dohromady různá témata, neužívá spisovnou češtinu, vytrhává z kontextu a svůj empirický výzkum a závěry nedokáže podpořit kvalitním výzkumem v širším spektru společnosti, neopírá se o fundovanou literaturu ani solidní zdroje a neumí v diskuzi logicky odargumentovat.. a neumí se tím vypořádat jinak než pejorativními výrazy, které infantilně používá proti anonymním diskutérům
  nejvíc mě pobavil závěr, že to je nakoukané z televize :-) zaspal jste dobu…. stupidní televizní vysílání už naše „internetová generace“ nesleduje (alespoň doufám)

 • Yanek píše:

  Máte naprostou pravdu. Tak holt to napište lépe, ať víme, jak se to dělá. Pro další diskusi prosím registrovat a do fóra

 • Bella píše:

  Nebudu to zkoumat, protože nechci diskutovat :-) ten článek jsi napsal sám o sobě, když tam hodnotíš neschopnost ostatních pochopit tě, že ty tomu rozumíš a přitom sám nechápeš, o co v těch diskuzích šlo. Tak se tu pěkně snažíš rozebrat, proč . Ale uniká ti, že to nebylo forum pro lidi, který žijou placeným sexem, takže tohle je tvůj píseček a tamto zase neni, chápeš? Tam od tebe nikdo nějaký tvoje návody nechce, tady si je najdou ti, co to chtějí , ale problém ti dělá představa, že to není masově rozšířený koníček ,-)

 • Sagurm píše:

  Bella> Pleteš se, že mrdání (peněz do) ženskejch je ten nejmasověji rozšířenej koníček vůbec….

 • Yanek píše:

  Stačí si představit manželství…
  Nebo milenky!

 • Sagurm píše:

  Yanek> Bohužel, ale některým lidem nestáčí si to jen představit, dokonce to i zkusí a něteří výstřední jedinci i několikrát. Každý svého štěstí strůjcem…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Komentáře
Přidáno: