Uživatelé

Úkol splněn. Dvě dávky.

„Život lidskej je tak složitej, že život samotnýho člověka je proti tomu úplný hovno, kamaráde“. Jaroslav Hašek – Dobrý voják Švejk.

Někteří z nás narazí na své cestě i na nelehké kontakty s úřady a orgány, které jsou činné v trestním řízení. A právě kontaktům s výše uvedenými bych se chtěl dnes věnovat. Budiž zákon. Tedy budiž světlo, omlouvám se. Splývá mi to s hlasem Božím. Tam také není odvolání. Ale od začátku. To nebylo nic a jen duch Boží se vznášel nad vodami. A hned nějak krátce potom vzniklo první svobodné podnikání. Můžeme mu říkat například… prostituce. Tuto práci až dodnes vykonávají zejména ženy. A tradice je dlouhá, už jeskynní ženy měly tendenci podržet tomu samci, který donesl nejlepší neokousanou mamutí kost. Byly to ovšem samice líné, kterým se nechtělo žvýkat kůže a přikládat na oheň, aby se mohly nažrat. A to se za uplynulý čas až do dneška nějak propastně nezměnilo. Proč to říkám? No proto, že hned vzápětí vzniklo druhé, ještě svobodnější povolání. Kuplířství. A když vznikl první policajt, bylo už dávno vymalováno.

Pasák nevznikl jen tak sám od sebe. Byla po něm poptávka. Kdyby nebyla, nebyl by ani on. Kdysi to byl asi ochránce, dnes je to v podstatě servisák. Aby jste mne špatně nepochopili: nemluvím tu o skupinách různých asiatů, rusáků nebo cikánů, držících ženy násilím nebo na drogách. To nejsou (dle mého) pasáci ale únosci, případně vyděrači. K dnešním pasákům se holky hrnou dobrovolně. Jak už tradice napovídá, šlapky nejsou v oboru proto, že zrovna nebylo volné místo vědeckého asitenta v oboru částicové fyziky v CERN, ale proto, že se jim nechce v Tescu zakládat zboží. Řadě z nich dokonce nechce ani sama inzerovat (většině proto, že jsou líné se to naučit) a nakupovat hygienické prostředky. Jak se věc vskutku má můžeme nahlédnout z toho, že na privát, kde zaplatí nájem a musí se starat samy o sebe se holky zrovna nehrnou, zatímco priváty, které poskytují kompletní servis za podíl na zisku mají natřískáno.

A nyní mějme policajta. No… policajta. Mějme organizaci, která se zabývá stíháním trestných činů. Proč jsou některé činy trestné, nechme na příště, bude sranda. Trestné činy jsou uvedeny v tr. zákoníku. Pro jistotu si zde odcitujme Hlavu III - §189 trestního zákona.

  1. Kdo jiného přiměje, zjedná, najme, zláká nebo svede k provozování prostituce, nebo kdo kořistí z prostituce provozované jiným, bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až na čtyři léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty.
  2. Odnětím svobody na dvě léta až osm let bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1
    • a) v úmyslu získat pro sebe nebo pro jiného značný prospěch, nebo
    • b) jako člen organizované skupiny.
  3. Odnětím svobody na pět až dvanáct let nebo propadnutím majetku bude pachatel potrestán, způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 těžkou újmu na zdraví.
  4. Odnětím svobody na osm až patnáct let nebo propadnutím majetku bude pachatel potrestán, způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 smrt.

Všimněte si laskavě odstavce 2. b) – člen organizované skupiny. V překladu to znamená, že prokáže-li fízl, že se na trestném činu podílelo více jedinců než dva, má organizovanou skupinu a může státnímu zástupci nabídnout možnost požadovat nepodmíněné tresty. Tak, a zpátky do příběhu.

Mějme privát (4 kusy), mějme pastevce (2 kusy) a mějme blíže neurčený počet šlapek. K tomu mějme jako třetího na telefonu fízla. Nepřítel naslouchá! A teď co dál. Takový privát potřebuje byt, fungující hygienické zázemí, inzerci. Ne levnou inzerci, dobře vypadající zázemí. Anastasov by mohl vyprávět. Součástí inzerce jsou i webové stránky a co čert nechtěl, takové stránky si průměrný pastevec udělat neumí, kdyby se na uši postavil. Tak udělá co, Halík? No objedná si je od lidí, kteří to umí. Pochopitelně po telefonu. „Soudruhu náčelníku, soudruhu náčelníku! Máme dalšího!“

A teď odbočím. Bejvávalo, že soudruh našel soudruha a spolu se dohodli na využití tzv. operativních prostředků. Sledování, odposlech, informativní výslechy okolí, zjišťování osobních kvalit podezřelého u domovních důvěrníků a u stranické buňky na pracovišti a podobně. Jenže domovní důvěrníci už fízlují jen „do šuplíku“ a stranické buňky mají dost starostí s tím, koho ze svého středu nechat nebo nenechat korumpovat (dostanou nebo nedostanou podíl) a to bez ohledu na politický směr a tak nezbývá, než skusit ospravedlnit  svojí existenci vlastní prací. Ta je navíc ztížena tím, že jako na potvoru nemají zákazníci šlapek zrovna chuť se komukoliv svěřovat s obchodními vztahy tohoto typu. Musíme teď trochu zabrousit do aktuální struktury policejního aparátu.

Náš ideální policajt, který pracuje na případu, je vlastně tlupa fízlů. Je vedena tzv. vedoucím vyšetřovatelem. Není bez zajímavosti, že jedná li se o ženy (prostitutky) je na případ jako vyšetřovatel nasazena žena. I když, teď, když o tom přemýšlím, nevím, zda je to dobře nebo špatně, bo slovo „žena“ v tomto případě zhusta plně nevystihuje hrůzu situace. Myslím, že vyjádřit to takto postačí, zbytek je niterná ženská psychologie, a tou se tu dnes nezabýváme. Vyšetřovatel má k ruce několik, většinou dva až tři, terénních pracovníků. Slovo terénní berte s rezervou. Sedí na prdeli v kanclu a na opravdu špinavou práci si přidělují specializované útvary. Techniku na odposlechy (co vím, tak poslední dobou se dávají odposlechy i když špatně přejdete ulici), znalce na počítače, sledovačku na sledování, zásahovku na zatýkání. No uznejte sami, přece nepolezou někam, kde by na ně někdo mohl zvýšit hlas, nedejpámbu pozdvihnout ruku! Na opravdu nebezpečné jedince, jako jsou například obtloustlí živnostníci kolem padesátky s hypertenzí a čistým trestním rejstříkem, je třeba až osmi kusů ploskolebců z URNy v kuklách a jednoho vedoucího zásahu, pyšnícího se magisterským titulem, kufříkovým psacím strojem a znalostí češtiny na úrovni žáka páté obecné. Jakou mají známku z pendrekování se mi nepodařilo zjistit. Je přitom zvláštní, že jak vytřovatel/ka, tak oni terénní pracovníci a velitel zásahu bývají, když už ne kapitáni nebo magoři majoři, tak podplukovníci. Toto cca šest až 10 let po škole (policejní, samozřejmě). To jim pak v jejich pokročilém věku spolu s magisterským titulem dává příjemnou možnost shlížet spatra na cajty, kteří to dotáhli na poručíky po pětatřicetileté službě u policie.

Nad vyšetřovatelem je pak Státní zastupitelství a v něm kdo jiný, než státní zástupci. To samo o sobě by bylo na velmi obsáhlý článek a tak jen několik poznámek. Státní zástupci dělají práci, jakou za komančů dělali prokurátoři a řada (většina) z nich na ní ráda vzpomíná, pokud jim to dementia senilis dovolí. Nutnou podmínkou pro jejich „práci“ je studium práv, což v dnešních podmínkách lze hladce vyřešit Plzeňskou právnickou fakultou a alibismus. Hlavně ten alibismus.

Modelový příklad: Studiem otevřených zdrojů, pozorováním okolí, informativními výlety po nočním životě, opruzováním kurev a nasloucháním hovorům v restauracích nižších cenových skupin dojde jeden z poskoků k závěru, že je páchán trestný čin. Bylo načase, už aby zase seděl v kanclu, venku není žádná sranda a Ukrajinci na magisterský titul ohled neberou. Jestliže k takovému závěru dojdou dva (hele Jardo, že je to tak?), je to bráno jako fakt, je kontaktován státní zástupce a je založen spis. V ten moment je to v prdeli, páč pak už se odložení rovná neúspěchu a někdo by moh přijít o prémie. Takže je třeba něco dělat. A co je nejpohodlnější? Vodposlechy, Halík! A to tak, že všech zůčastněných, jejich rodin včetně nezletilých dětí (to se opravdu stalo), jejich příbuzných až do čtvrtého kolene, jejich přátel a náhodných kolemjdoucích. To v sobě však skrývá jedno nebezpečí pro zmíněné terénní pracovníky. Pandemie majorů, podplukovníků a plukovníků totiž nezajistí přísun peněz pro lidi, kteří něco dělají, a tak je na PČR oblíbenou zábavou magistrů přepisování odposlechů do spisu. Existence softwaru pro hluché se tam ještě nedomákli a stejně by na Windows 98 nechodil. Zpátky k odposlechům. Kdokoliv pak zavolá nebo komu zavolá odposlouchávané číslo, stává se zájmovou osobou a je tzv. rozpracován. Co si pod tím představíte je Vaše věc, pořád to bude málo.

Blíže nezjištěný počet fízlů si tedy válí prdel u odposlechů, když v tom jeden (a jsme zpátky na začátku) vypískne: „Soudruhu náčelníku, soudruhu náčelníku! Máme dalšího!“ Právě Vás majitel privátu požádal o tvorbu webových stránek. A pak se zdánlivě neděje nic, vy uděláte stránky, pastevci do nich naperou data, magistři přepisujou jako vzteklí, státní zástupce potěšeně mručí (taky co jiného, v jeho věku) a Vy jste se stal členem organizované skupiny zaměřené na kuplířství a prostituci. Pokud by jste se totiž nestal, týkal by se celý škandál pouze odstavce 1. uvedeného zákona. Ono se dost blbě dokazuje, že dva jsou organizovaná skupina s pevnou vnitřní strukturou.  Takže už jste tři a temné chmůry na čele státního zástupce jsou o něco jasnější, páč až nadejde den D, musí za soudcem a ten mu musí dovolit domovní prohlídky a předběžné zadržení. Jen si to představte. Podvečer, vítr za okny duje, v kanceláři teplo u radiátoru. Ustaraná čela, přemýšlivé pohledy, tiché hlasy a věcná argumentace: „Dem a seberem je, lumpy!“. No, samozřejmě, že oni nikam nejdou. Jdou ploskolebci, hnáni zmíněným magistrem, jehož jediný úkol je, sundat jim před domem náhubky a odjistit kvéry. Vpřed do deště kulek (olověných, pochopitelně). Kolkolem mrtvých val  – a oni v jeho středu – v chladnoucích rukách mrtví drží pušky… Sakra, zase jsem se nechal unést kouzlem okamžiku. Ale nemyslete si, že jste v bezpečí, když neděláte webové stránky! Je popsán dva roky starý případ instalatéra, který na privátech opravoval sanitární zařízení. Soudruzi pravili, že měl své pevné místo v organizační struktuře skupiny a z vazby jej po půl roce dostala až stížnost Ústavnimu soudu! S touto logikou by si vedoucí řady prodejen potravin měli dát majzla, bo nevědí kdo u nich nakupuje a mohlo by se stát že by v nouzi nejvyšší někdo pravil, že v tom jedou taky, páč svým zbožím udržují pastevce naživu. A co holiči a kadeřníci? A hospodští? A co Jan Tleskač?!

Takže strávíte tři dny v cele předběžného zadržení. Ale ne hned. Nejdřív Vám vlítne do bytu zmíněných osm samopalníků, pokřikují na vás hrdelními hlasy jak cikánka v Perlovce, složí Vás na zem a za nimi opatrně (co kdyby náhodou) nakoukne velitel zásahu. Nesmím zapomenout na nezávislého svědka. Na čem nebyl závislý nevím dodnes. Domovní prohlídka je v podstatě zábavná show, nebýt toho, že Vám seberou všechno, co alespoň trochu vypadá, že si to může pamatovat nějaká data. Se slzou v oku nelze nevzpomenout na onoho magistra (ten, jak se dodává v balení s kufříkovým psacím strojem), který nejprve neví, co je to hardwarový klíč a pak neví, jak to napsat. Holt, policejní škola. Věkem něco přes třicet, inteligent a charakter. To usuzuji z toho, že najde-li při prohlídce Viagru a prezervativ, obětavě počká na Vaší ženu a předá jí to s tím, že už to nebudete potřebovat. Co si od toho ten slizkej sadistickej ksindl slibuje mi není známo.

No nic. Cela. A vyslýchají Vás. Zásadně v noci mezi druhou a čtvrtou ráno. Rovněž je věnována velká péče výběru soudce, který musí předběžnou vazbu prodloužit z osmačtyřiceti na dvaasedmdesát hodin. Žádoucí je soudce, který se už v tomto směru osvědčil a je alespoň tak alibistický, jako státní zástupce. Nejen kvůli předběžnému zadržení, ale také proto, že je třeba všechny šmahem poslat do vazby. Sichr je sichr. Tentokrát ale nepomohlo ani to, že soudkyně byla osvědčená zastánkyně všeřešící vazby. Když ze dvanácti svědků ani jeden nezná Vaše jméno a ani neví o koho jde, začne to soudci vrtat hlavou a alibismus se stává (z hlediska Státního zastupitelství) neproduktivním.

Vůbec, justice a alibismus by byl výživný článek! V podstatě zde nejde o spravedlnost. To už vůbec ne. Dokonce ani o to, kdo vyhraje. To může být tak maximálně v Amerických filmech. V zásadě jde o to, aby nikdo z justice nemohl být z ničeho obviněn. Ze zanedbání, z nadržování, z homosexuality, bisexuality, heterosexuality… prostě z ničeho. Jak jsem pochopil, funguje to tak, že státní zástupce žaluje alibisticky u všech trestných činů radši o dva až tři víc (proto také je u každého šíření pornografie i kuplířství – třeba se to uchytí) a nejradši by žaloval i mrtvé, případně poustevníky z lesů za neoprávněný sběr borůvek a neodloží nic, ani kdyby čert na koze jezdil a hrom na hromu stál. Soudce první instance věc odsoudí jako vinen. Však oni se odvolají a nebude to na mně. Alespoň mu média dají pokoj, bo viníci se ve zprávách pro vohnouty vyjímají lépe, než nevinní. Odvolací soud v polovině případů udělá to samé a v druhé polovině vrátí věc k došetření, celé kolečko se ještě dvakrát zopakuje a máte-li kliku, odejdete jako svobodní. Až na pár maličkostí se Vám vlastně nic nestalo. Jen Vám zničili živnost, poničili počítače, vypálili harddisky, zkratovali flash paměti, poničili zařízení bytu, zlikvidovali účetnictví, způsobili manželce nervový záchvat a Vám lehkou mrtvici, ale v podstatě se Vám nic nestalo.

Toto všechno se samozřejmě děje na pozadí doby. Na jižním městě se kšeftuje s městskými pozemky a komu se to nelíbí, nasadí se na něj ABL pardon Ministerstvo vnitra, v severních Čechách se prodávají děti snad už i na váhu, majitelé fotovoltaiky nevědí co s prachama (našima), na korupci jsou ceníky, daň z rychlosti se bude platit buď podle tělesné váhy nebo příjmu, to se ještě uvidí, zmrdi z EU v čele s óbrštumbamfýrerem mokrým hadrem Rompuyem si z nás začínají dělat enklávu pro musulmany, když si koupíte politika zůstane koupenej jen do první vyšší nabídky, pět na stole už nikoho nezajímá pokud je v to českých, lítáme si v Grippenech, vozíme se v Pandurech, padáme si na padácích s mírou probability větší než malou a kasírujou lidovci, zlaté časy kdy Zeman jezdil do Bambergu prodávat funkce ve státní správě jsou pryč, teď máme Bilderberg a Nový Světový Pořádek, kdo dejchá otepluje a kdo si myslí že ne, bude muset přestat a tak by se dalo pokračovat do zblbnutí.

Takže jen poznámka na závěr. Návrh na odložení tr. stíhání byl podán na základě těch samých odposlechů, na jejichž základě byl vydán příkaz k trestnímu stíhání. Tak dobrou noc a nezamykejte, zbytečně přijdete o dveře.

Yanek

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.2/5 (5 votes cast)
Úkol splněn. Dvě dávky., 4.2 out of 5 based on 5 ratings

3 Odpovědi na Úkol splněn. Dvě dávky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Komentáře
Přidáno: