Uživatelé

Jurrasic park

Jistě, že jenom přeneseně. Genetika zatím nepokročila tak, jak si to M. Crichton v onom (zfilmováním) proslaveném románu vysnil. Budeme hovořit o jiném parku, kde pobíhají a loví takřka výhradně dinosauřice. Budeme hovořit o pražském Showparku.

Tento článek měl původně vypadat jinak. Měl vycházet z informací poskytnutých majitelem SP, případně dalšími zainteresovanými stranami. V takovém případě bych zveřejnil jen to, co by dotyční schválili. Dotyční však hodili mrtvého brouka a tak jsem se přičinil a poptal sám, požádal o pomoc strejdu Gůgla a hodlám se pokusit o jakousi laickou analýzu a odpovědi na otázky, jak to tam vypadá, co se tam děje, komu to patří, proč jej dosud nezavřeli (majitele, ne Showpark, samozřejmě) a několik dalších. Takže, chutě do díla.

Nejprve co vidí běžný konzument služeb. ShowPark jsou vlastně dva podniky. Showpark (market), v Holešovické tržnici, a Showpark (DaVinci) na rohu Sokolské a Na Bojišti. Přibližná kapacita obsazení „výkonnými umělkyněmi“ je v Holešovicích cca 60 a Na Bojišti asi 25 kusů. Vypozorovat lze rovněž rozdílnou kvalitu služeb. Ale o tom dále.

Holešovická tržnice – Market: Je to objekt  v areálu Holešovické tržnice. Objekt je, jako ostatně celá tržnice, v majetku města, které bylo tak laskavo a za rozumnou cenu jej s ostatními objekty pronajalo společnosti DELTA CENTER a.s. na základě dlouhodobé nájemní smlouvy. Vlastníkem společnosti je izraelská investiční a poradenská skupina Sage Capital. Tato společnost, jak bych to jen… no, v současnosti dluží kolem 160-ti mega na nájmu. Přece židi nebudou goyim něco platit. Kam by to vedlo?! Mimochodem, na úřední desce Pražského magorstrátu nelze najít žádnou smlouvu týkající se Pražské tržnice a to již od roku 1995, kdy poslední společnost vítězně rozpustila sama sebe a zanechav sekyru, zmizela do vytracena.

Společnost Delta Center pronajala jednu z částí společnosti E.R.O.C. s.r.o., sídlem Praha 5, Petřínská 5, psč 15000, reprezentované jednatelem Zbyňkem Matelem, přičemž společníci s rovnými právy jsou Jiří Matela a George William Fisher, reprezentující společnost WILLIAM HIGGINS’DRAKE’S OF LA, spol. s r.o. (každý 50%). A showpark byl na světě. Je vcelku zábavné, podívat se na poslední odkaz, kde je patrné, jak se měnil obsah statutárních orgánů stylem střídání svatejch na orloji. Ještě zajímavější je, že v posledně jmenované společnosti má jeden z výše zmíněných pánů (Jiří Matela) 25% a je tam jednatelem, takže jeho skutečný podíl nečiní 50, ale 62,5% a má tedy majoritu. Legrační jsou také částky, kterými je zaplacen vklad. Nicméně, smlouvu samu dohledat nelze, bo je smlouvou, mezi soukromými subjekty. Údajně v ní byla zohledněna potřeba rekonstrukce objektu a tedy byla velmi přátelská. Co bylo v dodatku, který upřesňoval podmínky, nelze zjistit.

Společnost Delta Center ovšem neplatí a tak Magistrát podal žalobu a smlouvu vypověděl. Tím, by teoreticky i Delta Center měla vypovědět všechny své smlouvy s podnájemci. Měla by. Toto vše se stalo se po nástupu nového koštěte Svobody na místo primátora a užuž to vypadalo, že bude konec penězovodu, ovšem nyní to vypadá, že jeden z volných konců konečně zakotvil ve správné kapse a celá věc začala šumět a asi i vyšumí. Viditelným efektem jsou huby od ucha k uchu na tvářích zaměstnanců SP.

Teď se juknem na vejvar. Jak zhora uvedeno, kapacita objektu je 60 umělkyň a průměrný denní nájem je 3500,- Korun Kocourkovských. Vezměme tedy průměrných 50 výkonných umělkyň denně, což je celkem 175 000,- Kč za den a měsíčně 5 250 000,-. K tomu přičteme denní návštěvnost cca 600 lidí se vstupným 200,-Kč, což je za měsíc dalších 3 600 000,-. Tedy měsíčně 8 850 000,- Kč, ročně neskutečných 106 200 000,- Kč. Slovy: stošest mega! Samozřejmě musíme vzít v úvahu náklady. Tedy: Celý barák má zhruba 30 zaměstnanců, což při průměrných platech (krom managementu jiné nebudou) reprezentuje včetně odvodů cca 750 000,- Kč měsíčně. Následuje nájem, který je prý vskutku legrační, ale my budeme předpokládat 150 000,- Kč měsíčně a náklady na otop, světlo, úklid a klimatizaci, které u tohoto typu objektu budou zhruba 100 000,- Kč měsíčně (ono to bude méně, ale budiž). Pak ještě nějaké náklady na bar a hygienu, na které ovšem ten bar vydělá a celkem to bude na měsíc zhruba milion. Celý měsíční výdělek před zdaněním tedy bude něco mezi sedmi a sedmi a půl (7 500 000,-) milionu. Měsíčně! To je 90 mega ročně. Furt mluvíme jen o Holešovickém Showparku. Samozřejmě, v objektu se i investovalo. Náklady na jeden pokoj odhaduji na 130 000,- Kč a jsou prováděny řadu let postupně.

Následuje Showpark – DaVinci: Jedná se o objekt na adrese Na Bojišti 28, který zřejmě patří těmto (podle registru nemovitostí) lidem, takže bude pouze v pronájmu. Rekonstrukce, provedená na objektu ovšem nasvědčuje tomu, že byla zamýšlena pro daný účel, takže byla zřejmě provedena nájemcem a tedy bude postup i nájem zřejmě řešen stejným způsobem jak v Holešovicích. Zde ovšem nelze zjistit absolutně nic. Oba subjekty jsou sokromé a nájemné, byť zohledněné u rekonstrukci, bude asi vyšší. Přesto se pokusíme zjistit vejvar i zde.

Denně najdete v DaVinci cca 20 dívek, které platí denní nájem (kupodivu menší než v Holešovicích) do tří tisíc, a to přesto, že se zřejmě mají za něco víc a tak si účtují větší částky. Tedy denně 60 000,- Kč a měsíčně 1 800 000,- Kč. Počet zaměstnanců odhaduji na 10, což je cca 250 000,- Kč měsíčně (management je společný pro oba podniky) a měsíční nájem a energie na 280 000,-. Vidíte sami, že podnikat za ubohej 1 270 000,- Kč měsíčně (15 240 000,- ročně) se snad ani nevyplatí. Asi je to motivované láskou k lidem, jinak bych to zavřel, ty drobný za to nestojej.

V každém případě, oba ty podniky ročně (před zdaněním) dávají přibližně 105 240 000,-.

A teď se zamyslíme nad majiteli. Spíše nad majitelem. Jiří Matela. Společnost E.R.O.C. s.r.o. vlastní od roku 1996 a vlastně o něm nikdo nic neví. Ale takovým zvláštním způsobem. Kdo si pamatujete jak krátce po sametovém podvodu začal podnikat víte, že mu to moc nešlo. Až najednou z čistého nebe, získal úvěr na  přestavbu objektu v holešovické tržnici. Pak nějak šly roky až najednou začali být lidé přítomní na zadním parkovišti tržnice překvapováni ječením gum sporťáku (tuším, že Lambo) vjíždějícím na parkoviště stovkou. To trvalo nějaký čas. A najednou ticho.

Toto a další věci lze vysvětlit jednoduchým způsobem. Představte si, že si Vás někdo vybere za bílého koně. Podnik je velkej, nese prachy, začnete mít peníze, začnete si kupovat si Lamborghini a začnete vyčnívat. I co udělá šťastný majitel bílého koně? Má na vybranou dvě věci. Buď zavolá svému dodavateli drátěných plavek, aby zajistil pro přítele soukromí na Orlíku, a nebo si vezme koně stranou a domluví mu. A kůň poslechne, postaví si v Itálii vilku a začne ve ve svym 18+5 živořit. Výše uvedené ovšem není jediná indicie. Jistě víte, že SP měl nedávno ředitele. Už nemá. Byl odejit a doslovná citace zní: „jejich názory se rozešly“. Prej! jestli to spíše nebylo tím, že začal být moc vidět. Byl s ním rozhovor v MF heute, veřejně se nechával vidět a to bylo asi právě to, co neměl. A v neposlední řadě je nutno sledovat peníze. Přece si opravdu nemyslíte, že by na magistrátu někdo sledoval nečinně jak si za žebro strkáte 100 mega ročně. Taková věc je nemorální. I dohodnu se preventivně s žebříčkem velení, najmu koníka, zajistím mu úvěr a jedem. ODS taky musí bejt z něčeho živa. Rád si vzpomínám, jak mi můj kamarád vyprávěl o smlouvě s fotografem, která zněla a na částku přes jeden milion. Takhle se snižují náklady a vyvádějí peníze. Kam, to už je jiná otázka. Dostala se mi do ruky (z veřejného zdroje – finanční úřad) účetní uzávěrka z roku 2007. Také je to poslední účetní uzávěrka, kterou kdy kdo od té doby veřejně viděl. Ze zákona by tedy organizace, která ji nevystaví digitalizovanou veřejně měla každý rok obdržet přátelské upozornění od FU spolu se stotisícovou pokutou. A hádejte, co se stalo! Ano.  Hádáte správně.

Možná si řeknete, že jsem paranoidní, a proč by se měl nekdo, kdo svědomitě daní své příjmy, takto schovávat. Nu přece ze dvou důvodů:

Jednak je v té účetní uzávěrce zisk 1 300 000,-. Je to v korunách a mně osobně tam nějaká ta nula chybí. To totiž znamená zajímavou věc. I 10 mega je v rámci státu, jako je náš, vidět. Rozdíl sto mega, to už FU prostě přehlédnout neumí. Když se vám takovej ranec ztratí, nelze si nevšimnout. Zvlášť Kalouskova soukromá policie – Finančně-analytický odbor MF by měla řvát jak protržená. Ale neřve. Jednak má asi dost práce s rozpracovávánim neposlušných poslanců a jednak asi dostala befel.

Mimochodem, tento odbor, to je taky mazec. Pokud by byl v posloupnosti velení u police, nic proti tomu. Byly by nad ním běžné kontrolní mechanismy. Takto prostě odbor libovolnou osobu rozpracuje (to může i bez udání!), předá „zjištěné“ PČR a tato nemá žádnou možnost jak výstupy zkontrolovat, takže jen založí spis, předá jej státnímu zástupci a je vzneseno obvinění. To si pak rozmyslíte jak hlasovat.

Jestliže tedy u takové částky nikdo neřve, je takřka jisté, že z toho něco má a jen u dobrého pocitu nezůstalo. Prostě a jednoduše, valná část z toho jde tam, kde se rozhoduje „koho si podáme“. Kdo je u moci, víme všichni. No a pak je zde ten druhý důvod, ale to už je jen taková třešnička na dortu:

(1) Kdo jiného přiměje, zjedná, najme, zláká nebo svede k provozování prostituce, nebo kdo kořistí z prostituce provozované jiným, bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až na čtyři léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty.
(2) Odnětím svobody na dvě léta až osm let bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odst.1

a) v úmyslu získat pro sebe nebo pro jiného značný prospěch, nebo
b) jako člen organizované skupiny.

(3) Odnětím svobody na pět až dvanáct let nebo propadnutím majetku bude pachatel potrestán, způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 těžkou újmu na zdraví.
(4) Odnětím svobody na osm až patnáct let nebo propadnutím majetku bude pachatel potrestán, způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 smrt.

Vidíme tedy, že ani nazývání prostitutek výkonnými umělkyněmi by nepomohlo. Pro mne obzvlášť je to takové bolavé téma. Jen si to vezměte, mne se pokoušeli soudit za to, že jsem pro vlastníka čtyř privátů udělal dva grafické návrhy webů a dojednal jsem si to s ním po telefonu. Za 11 tisíc! Do bytu mi vlítlo 10 kokotů se samopaly a hledali zbraně a obvinili mne, z kuplířství. No kurva, co je potom tohle!

Závěrem několik perliček.

Dobrá (příjemná a hezká) holka je v SP přibližně jednou až 2x za týden, ty co stojí za prd jsou na značkách 4x týdně a více. První případ si měsíčně vydělá 30 – 60 tisíc korun, druhý má se štěstím na nájem pokoje. Trvalkám se ne nadarmo přezdívá dinosauřice, tatramatky nebo ještěřice. Spoléhají na Italy, Rusy a Pákistánce, těch je pořád dost. Ty dobré ten přičmoudlý póvl neberou.

Všechny informace v tomto článku jsou buď veřejně dostupné, nebo vycházejí ze skušenosti autora a dalších bezejmenných hrdinů.

Yanek

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.8/5 (12 votes cast)
Jurrasic park, 4.8 out of 5 based on 12 ratings

3 Odpovědi na Jurrasic park

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Komentáře
Přidáno: