Uživatelé

Ohio

Písniček je spousta. A spousta z nich stojí za zapamatování. Chápu samozřejmě, že country není pro každého, ale je melodika a texty, které snad osloví každého, kdo je rád v přírodě, nebo se rád dívá na hvězdy. A nebo jsem starej. Prostě jsou písně, které nezapomene snad nikdo, kdo je slyšel. Písníčky které nazpíval Jindra Šťáhlavský k nim určitě patří.

Nezapomenu, jak jsem před dlouhou řadou let objevil Dívkimagesu z Rocky Mountains nebo Meteoru. A kdo z těch, co sedávají u ohně, někdy nezpíval Jaro. Ten hluboký podmanivý hlas, kterému člověk věřil, že zpívá to, co si myslí. Jindra Šťáhlavský byl na české country scéně 40 let. Muselo mi tedy být asi třináct, když jsem jej slyšel prvně, a byla to možná právě jeho píseň Ohio, která zanechala tu stopu a kvůli které jsem country hudbě až dodnes zůstal věrný.

Možná toho pamatuju moc, ale sledovat jak jeden po druhém odchází ti kteří mne svými melodiemi doprovázeli celý život pro mne není lehké. Právě ta zmiňovaná písnička Ohio se pro mne 5.2.2013 už navždy proměnila v připomínku toho, že jsme o někoho přišli. Něco jako je Grossmannovo Závidím.

Jindra Šťáhlavský, legenda české country, 5. února t.r. zemřel. Přesto, že byl už od roku 2008 upoután na invalidní vozík, rozdával nám, kteří máme country rádi,  skoro až do konce radost a ten vzdálený stesk, který nás činí lepšími. Je-li tam, kde je teď, nějaká ta síň slávy, věřím, že v ní je, usmívá se pod knírem a užívá si společnost Michala Tučného, kapitána Kida nebo Waldy Matušky a dalších. Jindra Šťáhlavský je legendou a ta už nezestárne. R.I.P.

Yanek

Ohio:

Update Required
To play the media you will need to either update your browser to a recent version or update your Flash plugin.

Poslední veřejné oběšení v západní Virginii:

Update Required
To play the media you will need to either update your browser to a recent version or update your Flash plugin.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Ohio, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Komentáře
Přidáno: