Uživatelé

Něco nehraje…

V Budějicích je veselo. Což o to, to tam bylo už když jsem tam sloužil na vojně, ale poslední dobou je tam ještě veseleji. Už chybí jen aby si policejní mlátičky namazaly huby černym viksem, vydávaly se za cikány a zvaly demonstranty na férovku. Ale co neni, může bejt. Vzdávám se této myšlenky ve prospěch našeho milovaného státu. Jenže když tak koukám na ta videa a fotky… něco mi na tom nějak nehraje. Tak se podívejme, co by to mohlo být a mějme na paměti, že když tušíme nějakou lumpárnu, je čas začít přemýšlet, od čeho má ta lumpárna odvést pozornost.

Prvně jest nám třeba vědět, že zvládání davu je věda. Vlastně se to, co policejní příručky nazývají davem – tedy 20000 lidí – se zvládnout nedá. Umějí to jen v Číně a i tam vojclové v autoparku pak strašně nadávaj na ten bordel při čištění pásů tanků. Policejními prostředky se už prostě takový dav zvládnout nedá. Menší dav se dá ovlivnit a někdy i řídit. A pokud do něj dostanete 20% svých lidí, můžete si s nim dělat co chcete. Existují i velmi pevné interní policejní předpisy pro zvládání demonstrantů. Teorie říká, že pokud jde uzávěra policejních těžkooděnců, jsou to vlastně 3 sledy. První je nárazník, to jsou ti, co jsou v přímém kontaktu s protivníkem. Druhá řada je zajištění, to znamená, že mají hasicí přístroje na molotovy, pouta navíc a nejsou pancéřováni. A třeti sled jsou zdravotníci – tedy policisté se zdravotnickým výcvikem – a antikonfliktní týmy. Za nimi jedou auta s informačním systémem, případně antony. První sled OBCHÁZÍ kohokoliv, o kom má pochybnosti. Tedy invalidy a podobně. O ty se starají ti vzadu. Tytéž předpisy se týkají i informací získávaných z davu. Tam se pohybují policisté v přestrojení, nesmějí však mít žádné zbraně a NESMĚJÍ začít vyvolávat agresivní hesla nebo házet předměty. Dále platí to, že jsou zakázány zákroky podobné tomu, který předvedla ta vepřovka co zaklekla krk jednomu s demonstrantů. To by mělo mít za následek okamžité postavení toho hajzla mimo službu, v optimálním případě i s jeho velitelem.

Každá populace obsahuje určité procento patologických jedinců, kteří vyhledávají násilí. Asi deset-dvanáct jich je kolem Vandase a zbylých pár set až tisíc je u policie. Bežně se vyžívají v pocitu moci při šlapání chodníku, část se jich dostane do ochranné služby a ten zbytek projde psychotesty a dostane se k zásahovce nebo k útvaru rychlého nasazení. Zbylí se znaží dostat k těžkooděncům, bo tam si bouchnou. Potíž je v tom, že právě tam by se dostat neměli. Ano, mají svoje využití, sem tam je berserk potřeba, ale přesně to místo, kde je teď vidíme v civilu a v akci to není. A než si řekneme co z toho všeho plyne, můžeme si ještě něco říci o organizaci takové policejní akce. Především, jsou li ve hře civilní složky, je nemožné aby se jakékoliv koordinační schůzky konaly v tom městě, ve kterém dojde k zásahu. A pokud už ano, slouží k tomu konspirační byty, chcete-li tak utajené služebny. Je naprosto zhovadilé aby bylo možno pozorovat svážení mlátiček na služebny. To by se vůbec nemělo stát. Kdo pamatuje Litvínov, ví o čem mluvim. Vůbec nesmí být jasné, že se někdo někam vozí. A v neposlední řadě by těžkooděncům a označeným policistům neměla být známa identita informátorů v davu a tito by měli být maskováni.

A na pozadí výše řečeného si teď můžeme říci jaké jsou možnosti a co vlastně můžeme čekat. To, co vidíme v televizi, čteme v novinách a na netu totiž budí dojem ryzího amatérismu. Organizátor (velitel) akcí nejen že porušil kdejaký interní předpis a konspirační zvyklost. On porušil i řadu zákonů. Navíc tak stupidním způsobem, že to snad nemohl nebýt záměr, i když možná ne jeho ale toho, co jej na to místo instaloval. Už jen to viditelné nasazení těch psychopatů! Viditelné svážení bezmozků s teleskopama na plac! Proč to všechno? Na cikány zapomeňte. To je blbost.

První co nás napadne je, že někdo chce škrtnout sirkou, podobně jako když STB v devětaosmdesátém naplánovala ten krach a komunistické tajné služby selhaly a neprokoukly to. Prostě někdo dospěl k názoru, že to co tu je je nereformovatelné (jako tehdy) a ohrožuje to jeho organizaci. Jako tehdy. Jenže aby jste mohli něco takového začít, potřebujete mít někoho, komu celý ten bordel předáte. Já nikoho takového nevidím. A krom toho, Budějovice jsou trochu z ruky. Co se nestane v Práglu, jako by nebylo.

Další možnost je, že někdo chce ukázat pevnou ruku. To je samozřejmě možné, ale proč by to dělal tak, aby nasral národ? To se dalo udělat i podle dinstreglamá. Navíc, tento postup neposkytuje žádnou příležitost k utažení šroubů, ba naopak. I když je možné, že se počítá s tím, že tento přístup byde vyžadovat více demonstrací pevné ruky, nicméně, jednou by se ten dav mohl vytvořit a tak daleko buď tvůrce plánu nevidí, nebo je mu to z nějakého důvodu jedno.

Pak je tu možnost, že se dostal špatný člověk na dobré místo a jeho nadřízení jej teď v hrůze kryjí a doufají, že se to přežene dřív, než se jim definitivně utrhne z řetězu. Zrovna tak je ovšem možné, že vidíme to, co máme vidět. Například proto, že teď je to špatné, ale přijde Pecina a vepřovky půjdou pod zámek a všude bude sluníčková pohoda. A pak je tu poslední možnost. Vy se tu vofce staráte vo nějaký Budějice a tak je to fcajku, páč jinak byste se mohli starat vo to, co se děje s vládou, sněmovnou, Nečasem, Nečasovou, Kalousem a podobně. Otázka v takovém případě je, o kterou že grupu se to nemáme starat a kvůli které jsme na hraní dostali České Budějovice.

Tak si vyberte a neztrácejte naději. Bude hůř.

Yanek

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 3.8/5 (5 votes cast)
Něco nehraje..., 3.8 out of 5 based on 5 ratings

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Komentáře
Přidáno: